ریپل چیست؟ همه چیز در مورد سومین رمزارز جهان| فرهادمارکت

زمان مطالعه ۱۵ دقیقه

ریپل غیرمتمرکز یا متمرکز؟!!

ریپل پلتفرم قرارداد های مالی غیر متمرکز است که از یک ارز رمزنگاری به نام XRP پشتیبانی می کند. شبکه ریپل نت در حکم یک شبکه پرداخت جهانی رمزنگاری در معاملات مالی کار می کند. تسریع در معاملات و حداقل کارمزد از ویژگی های این شبکه می باشد. از آنجا که با توجه به نوسانات قیمت ریپل،  XRP سومین ارز رمزنگاری است، خرید و فروش ریپل با توجه به قیمت ریپل در مقایسه با سایر رمزارز ها از سود دهی قابل توجهی برخوردار است.

همه چیز درباره ی رپیل و XRP

ریپل یا Ripple یک تکنولوژی مالی یا به اختصار fintech است، به این معنی که بلاک چین ریپل در حکم یک شبکه پرداخت جهانی رمزنگاری در معاملات مالی کار می کند. ریپل ارزی به نام XRP ایجاد کرده تا بتواند به عنوان واسطه ‌ای برای مبادلات میان ارزهای رمز نگاری و رمزارز های فیات عمل نماید. از نظر قیمت ریپل و حجم معاملات خرید و فروش ریپل این ارز در رتبه سوم قرار دارد. 


موضوع مهم در فناوری بلاک چین ریپل، استقلال آن از ارز مورد استفاده است. به این معنی که انجام هر معامله خرید و فروش ریپل با بهترین قیمت ریپل و یا هر تراکنش در شبکه ‌ی ریپل که به عنوان بلاک چین ریپل کار می کند، با هر ارزی امکان پذیر است. 

هدف ریپل آن است تا مسائل اساسی در سیستم نقل و انتقال مالی در بین کشورهای جهان را حل کند. مبادلات ارزی بین المللی گاه آنقدر پیچیده می شوند که کارمزد ‌های زیادی به خصوص برای معاملات بانکی پیش می آید. بانک های سنتی لازم است همیشه نقدینگی خود را حفظ کرده و در کشور های مقصد از حساب ‌های Nostro برخوردار باشند. با توجه به قیمت ریپل کارمزد ریپل بسیار کم در معاملات بین المللی دریافت می نماید.


در ادامه مقاله از وبسایت فرهادمارکت، مواردی چون قیمت ریپل،  امکان خرید و فروش ریپل، کاربرد بلاک چین ریپل، و همینطور چگونگی خرید ریپل و یا نحوه فروش ریپل آورده شده است. علاقمندان با استفاده از آموزش های موجود در وبسایت فرهادمارکت می توانند با معاملات در بلاک چین ریپل و روند قیمت ریپل آشنا شوند. صرافی فرهادمارکت امکانات لازم جهت خرید و فروش ریپل و بهترین قیمت ریپل را برای مشترکین خود فراهم کرده است.

XRP چیست؟

شرکت ریپل ارز دیجیتالی را خلق کرده که با علامت اختصاری XRP نمایش داده می شود. هدف این شرکت از منتشر ساختن  XRP، ایجاد و کاربرد ارز رمزنگاری جهت پرداخت ها می باشد. این ارز از تکنولوژی بلاک چین ریپل برخوردار است که به فرم اُپن سورس عمل می کند، بلاک چین ریپل به صورت غیرمتمرکز قادر است معاملات را در بازه زمانی ۳ تا ۵ ثانیه تسویه نماید.
سوابق دارایی دیجیتالی ریپل درLedger یا دفتر حساب کلِ که مختص به XRP  می باشد، درج می گردد. دفتر کل ریپل با علامت اختصاری XRPL نیز نامیده می شود. لجر XRP، یک دفتر کل گسترده ی منبع باز است که ریپل آن را ایجاد نموده است. ارز رمزنگاری XRP توکن اصلی Ledger XRP می باشد. 


در مقایسه با بیت کوین، تراکنش های خرید ریپل و یا خرید و فروش ریپل به واسطه شبکه معتبر بلاک چین ریپل و قابل اطمینان در XRP Ledger پردازش می گردند. همانطور که می دانید بیت کوین از یک بلاک چین گسترده استفاده نموده و تراکنش های خرید و فروش ریپل آن با پروتکل اثبات کار، فراوری شده و تایید می گردند.

شبکه ریپل نت چیست؟

ریپل به واسطه شبکه جهانی انحصاری خود به نام ریپل نت با سرعت ترین مدل پرداخت دارایی های دیجیتالی را در بر می گیرد. بلاک چین ریپل در سال ۲۰۱۲ جهت استفاده عموم منتشر شد.
تاکنون بیشتر از سیصد موسسه مالی در چهل کشور دنیا به سیستم مالی Ripple و شبکه پرداخت های آن یعنی ریپل نت وصل شده اند. چند موسسه مالی مشهور عبارت از امریکن اکسپرس، مانی گرام  و اس بی ای رمیت بوده اند.
جهت آغاز معامله درون شبکه ریپل نت بایستی میان افراد معامله گر موجود در بلاک چین ریپل، اعتمادی وجود داشته باشد. ریپل برای ایجاد پیوند اعتماد میان دو طرف معامله، نرم افزار واسطی به نام گت وی را به کار می‌برد. واسطه‌ ی گت وی یک میانجی اعتباری است که ارز مورد معامله را به واسطه شبکه ریپل نت به آدرس ‌های عمومی انتقال می دهد و یا از آنها دریافت می نماید.

پلتفرم بلاک چین ریپل برای پرداخت از هر ارزی حتی بیت کوین استفاده می کند. با توجه به قیمت ریپل معامله و خرید و فروش ریپل در شبکه بلاک چین ریپل دارای کارمزد معاملات داخلی بسیار کم در حد یک صد هزارم دلار است. جهت پیشگیری از حملات DDos آن را رایگان نکرده است.
معامله گران با استفاده از مطالب موجود در فرهادمارکت می توانند با شبکه ریپل نت، خرید ریپل، معاملات خرید و فروش ریپل و روند قیمت ریپل آشنا شده و می توانند از روش های خرید ریپل آگاه شوند.

تفاوت ریپل با XRP چیست؟

نمادهای مختلفی در شناسایی ریپل به کار برده می شود که عبارتند از:

 • از توکن XRP جهت نقل و انتقال ارزش به واسطه شبکه ‌ی بلاک چین ریپل استفاده می گردد.
 • توکن XRP همان نشانه و نماد توکنی است که در دفتر کل XRP Ledger ثبت شده است.
 • فناوری XRP در حکم یک کریپتوکارنسی برای معاملات مالی در شبکه پرداخت دیجیتالی ریپل کار می ‌کند.
 • دفتر کل غیر متمرکز با الگوریتم اجماع همگانی، لجر XRP یا XRP Ledger می باشد.
 • نام Ripple عنوان شرکت پشتیبان شبکه بلاک چین ریپل است (که در بدو تاسیس با نام Ripple Labs معرفی شد).
 • شبکه پرداخت بین المللی ریپل یا Ripple Network با نام RippleNet شناخته شده است که بر پایه XRP Ledger بنا گردیده است.

آیا ریپل غیر متمرکز است؟

شرکت Ripple ادعا کرده است که بر روی سرویس های خود کنترل ویژه ای ندارد و شبکه بلاک چین ریپل غیر متمرکز کار می کند. در شبکه ریپل نت هیچ شخص ثالثی به عنوان مرجع یا ارگان مرکزی در این موضوع که چه کسی می تواند یک گره در بلاک چین ریپل ایجاد کند و یا چه کسی معاملات را تایید نماید، مداخله نمی کند. با توجه به اینکه تمامی گره هایی که در سرتاسر بلاک چین ریپل پراکنده هستند به صورت مستقل عمل می کنند، می توان گفت پلتفرم Ripple کاملا غیر متمرکز می باشد.
بیشتر ارزهای رمزنگاری از طریق شبکه غیر متمرکز بلاک چین ریپل قادر به تامین نیازهای معاملاتی ارزهای مشابه خود می باشند، ولی ریپل اهداف دیگری دارد. که در زیر آمده است:

 • اتصال بانک های سنتی به یکدیگر
 • عرضه روش های پرداخت
 • تبادل دارایی های دیجیتال
 • فراهم کردن تراکنش های تسویه حساب و خرید و فروش ریپل در زمان واقعی
 • کم کردن هزینه معاملات با توجه به قیمت ریپل

الگوریتم اجماع پروتکل Ripple (RPCA) چیست؟

تراکنش های ریپل در یک دفتر توافق توزیع شده با منبع باز با اجماع همگانی مربوط به آن درج می گردد. ساختار داده ای آن دارای استراکچری مشابه با بلاک چین ریپل ذخیره می شود. در این ساختار، بلوک های دیتا در توالی زنجیره ای واقع شده اند و یک قسمت از داده های هر بلوک شامل هش بلوک قبل از آن می باشد.


البته مکانیسم توافق اجماع آن با الگوریتم اجماع بیت کوین یا اتریوم تفاوت دارد. معاملات ریپل به تایید کار یا Proof-of-Work بستگی ندارد، به همین دلیل جهت تولید XRP به هیچگونه ماینینگی نیاز نیست.
به جای آن XRP بر پایه یک الگوریتم توافق همگانی که به الگوریتم اجماع پروتکل Ripple  ریپل شناخته شده است، استوار است. مجموع XRP به واسطه گروهی از نود های قابل اطمینان نگهداری می گردد. جهت دسترسی به اجماع همگانی در بلاک چین ریپل بایستی تمام تراکنش ها با موافقت حداکثری این نود های مورد اطمینان انجام پذیرد و در XRP Ledger قرار داده شوند.


شرکت Ripple، در انتشار توکن های XRP، مجموعه پروتکل هایی به نام الگوریتم پروتکل اجماع RCPA را به کار می برند. این قوانین چگونگی نظارت بر XRPL یا لجر XRP را به واسطه بلاک چین ریپل و شبکه ای از نود های دارای اعتبار Ripple تعریف می نماید. در این الگوریتم هر تراکنش Ripple بایستی حداقل توسط هشتاد درصد از نود های موجود در شبکه مورد تأیید واقع گردد.
امکان سنجش اعتبار هر کاربری که در بلاک چین ریپل حضور دارد،  فراهم است. با این حال، ریپل گروهی از اعتبار سنج هایی که قابل اعتماد هستند، را حفظ می کند. فهرست گره های قابل اعتماد، لیست نودهای منحصر به فرد یا UNL) نامیده می شود.

توضیح با یک مثال

با مثالی این الگوریتم توضیح داده می شود:
اگر رابرت برای دوست خود فیلیپ در ژاپن بخواهد ۱۰۰۰ یورو ارسال کند، رابرت می تواند این مبلغ را به بنگاه های مالی انتقال دهد و یورو EUR به XRP تبدیل شده و به واسطه سرورهای شبکه اعتبار پیدا می کند. فیلیپ می تواند در ژاپن مرسوله اعتباری خویش را به واحد ین JPY برداشت کند. نقل و انتقال این حواله در بلاک چین ریپل به مدت چند ثانیه انجام پذیر خواهد بود.
با استفاده از اطلاعات مربوط به بلاک چین ریپل، و خرید و فروش ریپل در وبسایت فرهادمارکت می توانید با نکات مهمی در باره قیمت ریپل و نحوه خرید ریپل آشنا شوید.

تاریخچه قیمت ریپل (XRP) چگونه است؟

 • قیمت ریپل به ازای هر کوینِ XRP در سال های اولیه انتشار یعنی ۲۰۱۳ با قیمت ۰٫۰۰۵ دلار به صرافی‌های دیجیتال عرضه شد.
 • افرادی که با کمترین قیمت ریپل به خرید ریپل اقدام کرده بودند، سود زیادی بردند. فرض کنید خرید ریپل را با قیمت اولیه به میزان صد دلار انجام داده بودند، در سال ۲۰۱۷ با افزایش قیمت ریپل سرمایه شان به نزدیک هفتاد هزار دلار رسید. با کم شدن قیمت ریپل، سرمایه شان به شش هزار دلار کاهش یافت ولی نسبت به اولین خرید ریپل سود زیادی داشتند.
 • براساس پیشینه ثبت شده در قیمت ریپل، این شرکت در طی بازه مالی از ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ توانسته تا مبلغ ۱۱۴۰٫۹۲ میلیون دلار فروش ریپل XRP را به انجام برساند.
 • افزایش قیمت ریپل از ابتدای سال ۲۰۱۷ آغاز شده و تا ابتدای سال ۲۰۱۸ ادامه پیدا کرد.
 • در ماه ژانویه سال ۲۰۱۸ قیمت ریپل به بیشترین میزان خود یعنی ۳٫۸ دلار رسید به این معنی که قیمت ریپل بیشتر از ۷۰ هزار درصد افزایش پیدا کرد.
 • در ۱۵ ماه ژوئن سال ۲۰۲۰، بعد از آنکه قیمت ریپل به نقطه عطف خود رسید، ناگهان قیمت ریپل سقوط کرده و قیمت هر کوین آن به ۲ دلار رسید.
 • قیمت ریپل در تاریخ پنجم ژانویه ۲۰۲۱ برابر با ۰٫۲۴ دلار می باشد. باید گفت قیمت امروزی آن در قیاس با بهای اولیه باز هم حدود ۵ هزار درصد رشد را برداشته است.
 • با توجه به مارکت کپ که در تصویر زیر نمایش داده شده است، در ۵ ژانویه ۲۰۲۱ XRP بعد از بیت کوین و اتریوم، با سرمایه بازار ۲۳٫۵۸ میلیارد دلار سومین ارز رمزنگاری پرطرفدار در لیست آورده شده است. این مبلغ پس از بیت کوین (BTC) با ۵۸۴٫۲۸ میلیارد دلار و اتریوم (ETH) با ۱۱۷٫۵۴ میلیارد دلار می باشد. تعدادی XRP که از پیش استخراج شده دارای حجم ۱۰۰ میلیارد بوده است.
 

به منظور نمودار قیمت ریپل میتوانید از طریق پلتفرم معاملاتی فرهادمارکت بازار معاملاتی ریپل ریال را رصد نمایید و نسبت به خرید و فروش اقدام کنید.

بنیان گذاران شرکت ریپل کدامند؟


شرکت فناوری ریپل لبز، که در آمریکا مستقر است، ارز رمزنگاری ریپل XRP را ابداع نموده و پشتیبانی آن را انجام می دهد. این شرکت وظیفه توسعه قرارداد پرداخت، بلاک چین ریپل و شبکه مبادلات Ripple را برعهده دارد.

کمپانی Ripple یک شرکت تکنولوژیک خصوصی است که بنیان گذاران Ripple که اساس کد نویسی آن را بر عهده داشتند، ادعا کردند ارز ریپل قادر است با شبکه های فعلی بانک ها ادغام گردد.
این شرکت به واسطه بلاک چین ریپل  و شبکه پرداخت منحصر به فرد خود یک راه حل پرداخت جهانی عرضه کرده است. شبکه بلاک چین ریپل با نام ریپل نت‌ورک یا به اختصار   ریپل نت شناخته شده است. شبکه پرداخت RippleNet بر پایه دفتر کل XRP، با عنوان XRP Ledger بنا شده است. شرکت Ripple هزینه تحقیق و توسعه نرم افزار اُپن سورس لجر XRP را می پردازد.


ریپل چگونه کار میکند؟

شبکه بلاک چین ریپل با الگوریتم اثبات کار در بیت کوین و یا الگوریتم اثبات سهام در سهام Nxt کار نمی کند. این شبکه از یک پروتکل اجماع که مورد توافق همه حاضران در این شبکه غیر متمرکز باشد برای انجام معاملات استفاده می کند. این پروتکل از سیستم اعتبارسنجی بر روی مانده حساب و تراکنش های شبکه بهره می برد.


این اجماع همگانی جهت پیشگیری از اعمال هزینه های مضاعف کار می کند. افراد مستقل به صورت نود های توزیع شده با توافق عمومی مجمع این تصمیم را اتخاذ می کنند که کدامیک از معاملات با توسل به نظرسنجی اکثریت آرا، در حکم اولین معامله در نظر گرفته شده و مجوز انجام می گیرد. در زمانی کمتر از ۵ ثانیه تمامی این تاییدها و توافقات در شبکه ریپل صورت می پذیرد.


در حال حاضر استفاده بانک های سنتی از سیستم پرداختی ریپل با توجه به قیمت ریپل رو به افزایش است. همانطور که می دانید بیت کوین، اولین ارز دیجیتالی است که افراد و سازمان ها آن را به کار می برند ولی با سیستم های بانکی سنتی که با ارز فیات کار می کنند، در ارتباط نیست.


تاریخچه ریپل چیست؟

 • برای نخستین بار در سال ۲۰۰۴ ارز رمزنگاری ریپل توسط شخصی به نام رایان فاگر fugger که در ونکوور کانادا مستقر بود ابداع گردید. او اولین ورژن Ripple را با نام RipplePay ایجاد کرده بود.
 • در سال ۲۰۱۱ با هدف جایگزینی پروسه ماینینگ بیت کوین، با جید مک کالب McCaleb همکاری نمود تا انجام تراکنش های ریپل را در بین مشترکین و کاربران شبکه بررسی نموده و تأیید کنند.
 • در سال ۲۰۱۲ شبکه بین المللی و منحصر به فرد شرکت ریپل به نام RippleNet جهت تسریع پرداخت دارایی های دیجیتالی انتشار یافت.
 • در سال ۲۰۱۳، رایان فاگر برآن شد تا ریپل را به دو نفر دیگر یعنی جید مک کالب و کریس لارسن واگذار نماید. این دو نفر در سال ۲۰۱۲ با مشارکت آرتور بریتو و دیوید شوارتز، شرکتی را با نام Opencoin پایه گذاری نمودند.
 • این شرکت در سال ۲۰۱۵ نام خود را به Ripple Labs تغییر داد. محل استقرار شرکت Ripple Labs هم اکنون در شهر سان فرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا می باشد.
 • جد مک کالب نیز، اولین صرافی بیت کوین به نام Gox را پایه گذاری کرده بود. او در سال ۲۰۱۴ با جدا شدن از تیم Ripple، بنیان گذاری موسسه غیرانتفاعی بنیاد توسعه استلارstellar را برعهده گرفت.
 • در همان سال در دسامبر ۲۰۱۴، شرکت Ripple Labs سیستم Earthport را پدید آورد که وظیفه آن انجام سرویس های پرداخت جهانی بود. با ادغام سرویس Earthport و نرم افزار Ripple توانستند با توجه قیمت ریپل به جای حواله، گزینه جانشینی را برای مصرف کنندگان پایه ریزی نمایند.
 • پس از آن در ۲۹ دسامبر سال ۲۰۱۷، XRP توانست ۷۳ میلیارد دلار در بازار، سرمایه گذاری کند و به رتبه دوم در بین ارزهای رمزنگاری جهان قرار گیرد.
 • هم اکنون لارسن مدیر اجرایی Ripple و برد گارلینگ هاوس مدیرعامل Ripple می باشند.
 • از تاریخ آگوست سال ۲۰۱۹، با توجه قیمت ریپل از نظر سرمایه بازار ریپل به عنوان سومین ارز رمزنگاری، قلمداد شده است.

 

مزایای ریپل

مزایای ریپل عبارتند از:

 • توسط معاملات ریپل بعضی از اشکالاتی که بانک های سنتی ارز فیات با آنها مواجه هستند، بهبود پیدا می کند.
 • باوجود آنکه در پلتفرم Ripple میلیون ها تراکنش در حال انجام است ولی معاملات شبکه بلاک چین ریپل تنها در مدت چند ثانیه انجام می گردند.
 • برخلاف معاملات بانکی که ممکن است از طریق ارتباطات سیمی برای یک انتقال روزها یا هفته ها به طول بیانجامد، تراکنش های شبکه بلاک چین ریپل در کمتر از پنج ثانیه امکان پذیر است.
 • با توجه به قیمت ریپل کارمزدی که برای معاملات استاندارد Ripple معین شده حداقل برابر با ۰٫۰۰۰۰۱ XRP می باشد ، در حالیکه در قیاس با پرداخت هزینه های بانکی در نقل و انتقال های بین المللی بسیار کم است.
 • ریپل مشمول تورم نمی شود، زیرا در ابتدای انتشار صد میلیارد توکن استخراج شده‌ و از قبل موجود هستند.

معایب ریپل

معایب ریپل عبارتند از:

 • این شرکت ادعا کرده بود که با توجه به قیمت ریپل حجم زیادی از ارز های XRP را به کاربران شبکه انتقال خواهد شد، ولی در حال حاضرفقط مقدار کمی انتقال داده شده‌اند.
 • تیم توسعه ریپل حدود نیمی از تمام XRP های تولید شده در شبکه را جهت بهره ‌مندی از سود آن نزد خود نگه ‌داشته‌اند.
 • از آنجا که نرم افزار این ارز اُپن سورس است، امکان دارد برخی از فرصت طلبان سعی در هک کردن آن بنمایند.

 

آینده ریپل به چه صورت است؟

ریپل یک شرکت خصوصی است و منبع اصلی درآمد شرکت Ripple از طریق فروش ریپل یا همان ارز XRP حاصل شده است. خرید و فروش ریپل از طریق معاملات در بورس به ترکیبی از سرمایه گذاران نهادی و سرمایه گذاران خرده فروشی انجام پذیرفته است. از آگوست سال ۲۰۱۹، ریپل با سرمایه بازار یا market cap  برابر با ۱۳٫۳۷ میلیارد دلار در رده سوم قرار گرفته است.
هدف ریپل آن است که یک شبکه پرداخت جهانی، ایمن و غیر متمرکز جهت بنگاه های اقتصادی در تمامی دنیا  ایجاد نماید. هدف از ایجاد بیت کوین انجام تراکنش ‌های همتا به همتا بدون نظارت بانک ها و اشخاص ثالث است، ولی رپیل بر این باور است که وجود بانک ‌ها ضروری است تنها چگونگی انجام کار آن ‌ها باید تغییر کند تا مشکلات پرداخت ها و نقل و انتقال پول حل ‌شود.
ریپل بر آن است تا با ارائه خدمات بانکی غیر متمرکز، مشکلات مبادلات جهانی پول را حل نماید. در حالیکه هر سال حدود ۱۵۵ تریلیون دلار پول در سراسر دنیا نقل و انتقال می‌شود، زمان مبادلات بین‌المللی پول ‌های حجیم در بازه ۳ تا ۷ روز به طول می‌ انجامد. گذشته از آن برای انتقال پول کارمزد های بسیار زیاد گرفته شده و پروسه بروکراسی آن طولانی است. شبکه بلاک چین رپیل در نظر دارد با فناوری های دیجیتال این مشکلات را از بین ببرد.
یکی از رقبای ریپل در این میان سوئیفت است. ولی غیر متمرکز بودن و سرعت زیاد معاملات از مزایای ریپل محسوب می شود.

 

انواع کیف پول های ریپل کدامند؟

با آنکه ریپل در مرتبه سومین ارز رمزنگاری قرار دارد ولی بر خلاف بیت کوین و اتریوم، کیف پول های رسمی زیادی برای ریپل موجود نیست. وبسایت رسمی Ripple ولت خاصی را برای نگهداری XRP اعلام نکرده است. بنابراین کاربران می توانند با توجه به قیمت ریپل خودشان کیف پول خود را انتخاب نمایند.
می توان گفت هدف شرکت Ripple ذخیره سازی ارز های XRP به واسطه بانک ‌ها و بنیاد های مالی بزرگ است. بنابراین شرکت به دنبال آن نیست که مسئولیتی در قبال سپرده‌ گذاران خرد بپذیرد.
کیف پول های نرم افزاری یا سخت افزاری که سپرده گذاران میتوانند انتخاب نمایند، عبارتند از:

 • کیف پول فرهادمارکت با بلاکچین اختصاصی ریپل و امکان ارائه بهترین قیمت ریپل
 • کیف پول لجر (Ledger)
 • کیف پول کوینومی (coinomi)
 • کیف پول توست Toast
 • کیف پول اتمیک Atomic

یکی از تفاوت‌ های ریپل با دیگر ارزهای رمزنگاری این است که برخی از کیف پول ‌های ریپل برای استفاده نیاز به ۲۰ ریپل دارند. پس از آنکه معامله گران کیف پول ریپل خود را انتخاب می نمایند بایستی ابتدا ۲۰ واحد XRP به آن انتقال دهند تا قادر باشند معاملات خود را به انجام رسانند. در واقع این ۲۰ ریپل در کیف پول به عنوان سپرده باقی می ‌ماند. این کیف پول ها هر یک امکان خرید ریپل، ذخیره سازی چندین ارز رمزنگاری دیگر از قبیل بیت کوین، با بهترین قیمت ریپل و دیگر آلتکوین ها را دارا می باشد.

نحوه خرید ریپل (XRP) به چه صورت است؟

ریپل و کار کردن با آن را تریدرها می توانند از طریق کار با اپلیکیشن های شبیه سازی شده، بیاموزند و مهارت های خود را با خرید و فروش ریپل به صورت رایگان آزمایش نمایند. کاربران به واسطه این شبیه ساز امکان تست انواع معاملات از خرید ریپل و یا فروش ریپل را با ۱۰۰۰۰۰ دلار پول نقد مجازی خواهند داشت. آنها می توانند با ریسک رایگان معاملات خرید و فروش ریپل بر پایه XRP را با بهترین قیمت ریپل امتحان نمایند.
بیشتر صرافی ‌های شناخته شده و معتبر از خرید و فروش ریپل پشتیبانی می‌کنند. کاربران ایرانی که می خواهند خرید ریپل را به طور مستقیم با کارت بانکی خود انجام دهند، می توانند از طریق صرافی ‌های آنلاین فرهادمارکت داخلی اقدام نمایند. تعداد سایت ‌های ایرانی که خرید ریپل را در سبد ارزی خود ارائه کرده‌اند، زیاد نیست. 

فرهادمارکت امکان خرید ریپل با مناسب ترین قیمت ریپل را برای مشترکین خود فراهم کرده است که کاربران می توانند از طریق صرافی فرهادمارکت از خرید و فروش ریپل با بهترین قیمت ریپل اطمینان کامل داشته باشند.

سوالات متداول

شبکه ریپل بر آن است که نقل و انتقال پول بین بانک ها و موسسات بین ‌المللی را با سرعت بیشتر، کارمزد بسیار کمتر و به صورت غیرمتمرکز ارائه کند. ریپل خدمات مختلفی را برای بانک ‌ها و بنگاه های اقتصادی طراحی و اجرا نموده که یکی از آن ‌ها ارز دیجیتال XRP می باشد. در حال حاضر شرکت ‌های مالی عظیمی با توجه به قیمت ریپل جهت نقل و انتقال ‌های پولی خود از شبکه ریپل و خرید ریپل با بهترین قیمت ریپل استفاده می‌نمایند.

توسط کیف پول فرهادمارکت Ripple  امکان دریافت و خرید ریپل با بهترین قیمت ریپل از طریق اینترنت وجود دارد و می توان ارسال، ذخیره سازی، مبادله، و خرید و فروش ریپل را انجام داد. چند نوع کیف پول سخت افزاری و نرم افزاری جهت ذخیره XRP وجود دارد. کیف پول هایی که صرافی های معتبر مانند فرهادمارکت ارائه می کنند، از کیف پول های قابل اعتماد هستند. کیف پول ریپل فرهادمارکت امکان خرید ریپل با بهترین قیمت ریپل، ذخیره سازی و خرید و فروش ریپل را در اختیار مشترکین قرار می دهد.

شرکت بزرگ آمریکایی Ripple Labs در سانفرانسیسکو مستقر می باشد و برای بانک ‌ها و بنگاه های مالی، سرویس های مالی غیر متمرکز ارائه می کند. شرکت فناوریRipple  ارز رمزنگاری XRP را خلق و انتشار نموده و پشتیبانی آن را به انجام می رساند. این شرکت همچنین وظیفه توسعه شبکه مبادلات Ripple را برعهده دارد.

 • ریپل دارای سرورهای اعتبار سنجی و الگوریتم اجماع است ولی برخلاف بیت کوین مبتنی بر بلاک چین نیست.
 • تعداد کل XRP برابر با ۱۰۰ میلیارد است ولی میزان کل بیت کوین ۲۱ میلیون است.
 • متوسط سرعت معاملات XRP و انجام خرید و فروش ریپل حدود ۴ ثانیه است ولی سرعت معامله بیت کوین ۱۰ دقیقه است.
 • توکن ریپل (XRP) همانند دیگر ارزهای رمزنگاری از جمله بیت کوین، لایت کوین و برخی دیگر استخراج نمی‌ گردد.
 • لجرXRP قادر است در هر ثانیه ۱۵۰۰ معامله را به انجام رساند، در حالیکه بیت کوین به طور متوسط حدود ۲٫۵ معامله را در ثانیه انجام می دهد.

پروتکل ریپل به عنوان نمونه اولیه توسط رایان فاگر در سال ۲۰۰۴ ایجاد شد. اما تاریخ واقعی آن از سال ۲۰۱۳ شروع می شود، زمانی که جد مک کالب، برنامه نویس و خالق شبکه EDonkey، گروهی از سرمایه گذاران در سطح جهانی را به سرمایه گذاری در آزمایشگاه های Ripple دعوت کرد. کریس لارسن از سرمایه گذاران برجسته که در زمینه خدمات مالی آنلاین شناخته شده است، از سال ۲۰۱۳ کار خود در زمینه ریپل را شروع کرده است.

مطمئناً قیمت ریپل توانایی بالارفتن در یک سطح صعودی در سال های آتی را دارد. قیمت ریپل صعود خود را از سال ۲۰۱۸ شروع کرد و به نظر می رسد قیمت ریپل احتمال صعود بیشتر را داشته باشد. همانطور که در بازار ارزهای رمزنگاری مشاهده می کنید با توجه به قیمت ریپل پروژه های بیشتری در الگوریتم های دیگر مانند XRP کدگذاری می شوند.

Ripple یک شبکه توزیع شده است به آن معنا که معاملات بلافاصله در شبکه رخ می دهد. شبکه بلاک چین ریپل در برابر خطر سیستماتیک مقاوم است. کوین های ریپل برخلاف بیت کوین و سایر هم رده های آن استخراج نمی شود. البته با هر معامله مقدار کمی XRP  از بین می رود که اندازه گیری تورم را به سیستم اضافه می کند. در حال حاضر ۱۰۰ میلیارد XRP وجود دارد.

هدف اصلی ریپل ایجاد سیستم پولی غیرمتمرکز یا Decentralize بوده که طی آن گروه ها و اشخاص حقیقی قادر باشند پول انحصاری خود را ایجاد کنند. این شرکت همچنین ارز رمزنگاری خود به نام XRP را، به روشی مشابه با پروسه تولید بیت کوین انتشار دهد. با توجه به قیمت ریپل با استفاده از این ارز امکان نقل و انتقال پول با هزینه های بسیار کم و زمان کوتاه، برای موسسات مالی به وجود آمده است.

کیف پول های سخت افزاری از لحاظ امنیت در رتبه بالاتری قرار دارند ولی هزینه خرید آنها بسیار زیاد است. برخی از کیف پول های نرم افزاری به صورت رایگان عرضه می شوند ولی کاربران ایرانی بهتر است برای دوری از مشکلات تحریم های اقتصادی از طریق صرافی های های معتبر داخلی مانند صرافی فرهادمارکت کیف پول ریپل تهیه کنند. شما می توانید از کیف پول ریپل فرهادمارکت جهت خرید ریپل با بهترین قیمت ریپل، ذخیره سازی و خرید و فروش ریپل استفاده کنید.

ریپل راه حل نقدینگی برای بانک ها می باشد که از XRP به عنوان پلی ارتباطی بین فیات و سایر ارزها استفاده می کند. گرچه ریپل برای پرداخت های اشخاص همتا به همتا نیز قابل استفاده است، اما هدف گذاری اصلی بلاک چین ریپل برای استفاده بانک ها و شرکت ‌های بزرگ مالی می باشد. شبکه ریپل نت توسط شبکه ای از سرورهای معتمد، دارای اعتبار و مستقل که دائماً سوابق معاملات خود را با یکدیگر مقایسه می کنند، کنترل مدیریت می شود.

۰ (۰ امتیاز)
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments