چشم‌انداز هفتگی قیمت بیت‌کوین|فرهادمارکت

پیش بینی قیمت بیت کوین
زمان مطالعه ۳ دقیقه

احتمال کاهش جزئی قیمت بیت کوین قبل از کریسمس

قیمت بیت کوین با رشد ۲۲.۴۹ درصدی بهترین هفته‌ی خود از آوریل ۲۰۱۹ را ثبت کرد.

با رشد قیمتی ۲۲ درصدی، این رمزارز مرجع ،به بالاترین سطح قیمتی خود از ابتدا رسید، به طوری که معامله‌گران اهمیت رشد بیت‌کوین را به صورت ظهور یک دارایی جایگزین امن جدید برای سرمایه‌گذاران سازمانی تفسیر می‌کنند. این تغییر گرایش احساسی به سوی بیت‌کوین در حالی رخ می‌دهد که برخی از دارایی‌های سنتی پوشش ریسک، از جمله دلار آمریکا، چشم‌انداز میان‌مدت نزولی دارند.

تحلیل قیمت بیت کوین در هفته گذشته

عواملی مانند خوش‌بینی درباره‌ی آینده‌ی برگزیت، معرفی واکسن ویروس کرونا، چشم‌انداز صلح‌طلبانه‌ی خزانه‌داری فدرال آمریکا، و امیدواری به تصویب لایحه‌ی حمایتی جدید در ایالات متحده همچنان باعث کاهش تتر شدند. شاخص دلار آمریکا که عملکرد تتر را در مقابل چند ارز خارجی دیگر رصد می‌کند با انعکاس این تضعیف ارزش برای اولین بار از آوریل ۲۰۱۸ به زیر ۹۰ سقوط کرد.

در حالی که بسیاری از معامله‌گران انتظار داشتند ارزش دلاردر میان‌مدت بیشتر سقوط کند سرمایه‌گذاری بیشتری روی بیت‌کوین انجام دادند.

آن‌ها با توجه به شکل‌گیری همبستگی منفی قیمت بیت‌کوین با تتر از زمان آشفتگی بازار جهانی در مارس ۲۰۲۰ به این رمزارز به چشم یک دارایی ضد پول فیات نگاه می‌کنند. از این تاریخ تا کنون، نسبت قیمت بیت‌کوین به تتر بیش از ۵۰۰ درصد افزایش یافته است. در مقابل، شاخص تتر تا ۱۲.۶۸ درصد سقوط کرده است.

به نظر می‌رسد شاخص تتر در مقایسه با کمترین میزان سالانه‌اش به صورت جزئی در حال بازیابی ارزشش است.

 

تحلیل تغییرات قیمت بیت کوین

جروم پاول، رئیس کمیته خزانه‌داری فدرال، پس از آخرین جلسه‌ی این کمیته در سال ۲۰۲۰ در روز چهارشنبه قول داد که برنامه‌ی خرید اوراق قرضه‌ی خود را ادامه دهد. ضمناً رهبران کنگره‌ی آمریکا در مورد بسته‌ی حمایتی ۹۰۰ میلیارد دلاری خود به توافق رسیدند. این دو اتفاق باعث اعمال فشار نزولی بیشتر بر روی دلار آمریکا در هفته‌ی پیش رو می‌شوند.

معامله‌گران در نتیجه‌ی این فشار ممکن است سودهای به دست آمده در سطوح حمایت روزانه‌ی تازه شکل‌گرفته‌ی بالاتر از ۲۳۰۰۰ تتر را حفظ کنند.

جزئیات چشم‌انداز خرید بیت‌کوین

هفته‌ی پیش رو از نظر بنیادی و در سطح اقتصاد کلان نسبتاً آرام به نظر می‌رسد. در واقع در تقویم اقتصادی هفته‌ی پیش رو هیچ اتفاق مهم یا انتشار داده‌ای وجود ندارد که معامله‌گران عادی بیت‌کوین را به خرید یا فروش غیرطبیعی ترغیب کند. به نظر می‌رسد تعطیلات کریسمس پیش رو بیشتر «وال‌ها» را هم سرگرم نگه دارد.

اما از نظر تکنیکال، همان‌گونه که در اندیکاتور آر اس آی هفتگی می‌توان دید، بیت‌کوین ممکن است تلاش کند تا سطوح اشباع خرید خود را اصلاح کند. اولین سطح حمایت کوتاه‌مدت نزدیک ۲۳۳۱۸ تتر است. بازگشت به این سطح باعث می‌شود بیت‌کوین سطوح حمایتی ۲۲۳۲۹، ۲۱۲۵۲و۲۰۰۰۰ تتر را به ترتیب آزمایش کند.

در عین حال احتمال ریزش بیشتر دلار – به ویژه به دنبال اخبار لایحه‌ی حمایتی- می‌تواند باعث حرکت اندیکاتور آر اس آی بیت‌کوین به سطوح بالاتر اشباع خرید شود. این به معنی تلاش بیت‌کوین برای رسیدن دوباره به بالاترین رکورد تاریخی و امکان ثبت رکوردهای بیشتر در سطوح جدید است.

تحلیل قیمت بیت کوین
۵ (۱ امتیاز)
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments