رشد تعداد آدرس های فعال بیت کوین در ژانویه|فرهادمارکت

کیف پول بیتکوین
زمان مطالعه ۲ دقیقه

فعالیت بیست و دو میلیون و سیصد هزار آدرس بیت کوین در ژانویه

فعالیت بر زنجیره بیت­ کوین در طی ماه ژانویه به شدت رشد کرد و بیش از بیست و دو میلیون و سیصد هزار کیف پول بیت­ کوین در طی این ماه نسبت به ارسال یا دریافت بیت­ کوین اقدام کردند.

ماه ژانویه از منظر دو شاخص قیمت بیت­ کوین و فعالیت شبکه یک رکورد به حساب می‌آید. بیش از بیست و دو میلیون و سیصد هزار آدرس منحصربفرد بیت­ کوین در طی این سی و یک روز نسبت به ارسال یا دریافت بیت­ کوین اقدام کردند.

این مرحله مهم از حیات بیت­ کوین توسط سایت گلس نود ثبت گردیده است. این سایت که داده­ های بازار رمزارزها را جمع ­آوری می­کند در توئیتی اعلام کرد ماه ژانویه بالاترین تعداد آدرس­ های فعال منحصربفرد را در تاریخ رمزارزها به خود دیده است:

بیشترین فعالیت شبکه بیت­ کوین در تاریخ. در ماه ژانویه، بیش از بیست و دو میلیون و سیصد هزار آدرس منحصربفرد در شبکه فعال بوده و بیت ­کوین ارسال یا دریافت کرده ­اند بالاترین رقم ماهانه در تاریخ بیت­ کوین تا کنون.

گلس نود

آمار ماه ژانویه توانست رکورد قبلی که با ۲۱ میلیون آدرس فعال به دسامبر ۲۰۱۷ تعلق داشت را جابجا کند. از سال ۲۰۱۷ تا کنون تعداد آدرس ­های منحصربفرد فعال در زمینه بیت ­کوین از ۱۰ میلیون نفر در هر ماه کمتر نشده است.

افزایش کیف پول های بیت کوین

علیرغم رشد تعداد کیف­­ پول­ های بیت کوین فعال منحصربفرد، سایت گلس نود به این نکته نیز اشاره می­کند که تعداد واحدهای فعال در شبکه بیت­ کوین از زمان دستیابی به قله ­های جدید در اوایل ژانویه به صورت معناداری کاهش یافته است.

طبق تعریف گلس نود ، یک واحد عبارتست از آدرس­هایی که توسط یک واحد شبکه ­ای کنترل می­شوند.

قبل از اینکه قیمت بیت­ کوین طی سه هفته در محدوده پرتکاپوی تثبیت قرار بگیرد، با رشد قیمت بیت­ کوین به بیش از سی هزار دلار و حتی رسیدن به قله­ های نزدیک به ۴۲ هزار دلار در هشت ژانویه شاهد این بودیم که حجم معاملات بیت­ کوین در طی ماه گذشته به رکوردهای جدیدی دست یافت.

آمار صرافی های بین المللی

کراکن که یک صرافی آمریکایی است در دوم فوریه اعلام کرد ۵۶ میلیارد دلار دارایی در طی ماه اخیر در پلتفرم این صرافی دست به دست شده است؛ بنابراین حجم تراکنش این صرافی در ژانویه سال ۲۰۲۱ از مجموع تراکنش­های سال ۲۰۱۹ بیشتر بوده است.

در این ماه (ژانویه ۲۰۲۱) شاهد قطع سیستم در تعداد زیادی از صرافی­ های رمزارز بوده ­ایم. در این میان، کراکن و کوین بیس اعلام کردند که در صورت افزایش شدید ترافیک و حجم، تدابیری را برای پیشگیری از مشکلات آتی اندیشیده ­اند.

۰ (۰ امتیاز)
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments