پیش بینی قیمت بیت کوین در پایان ۲۰۲۰ با سه نظریه| فرهادمارکت

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰
زمان مطالعه ۳ دقیقه
به این مقاله امتیاز دهید:
۵/۵

پیش بینی قیمت بیت کوین

پیش بینی قیمت بیت کوین در سالی با نوسانات شدید،  و مدل‌های قیمت‌ بیت‌کوین هیچ‌گاه تا این حد فرصت اثبات خودشان را نداشتند. چطور از پس این کار برآمدند؟

سال ۲۰۲۰، که قیمت بیت‌کوین در پایین‌ترین سطح برابر با ۳،۶۰۰ دلار بود و به بالاترین سطح تاریخ خود یعنی ۲۴،۰۰۰ دلار رسید، سالی بود که تحلیل‌گران بیت‌کوین را بیشتر از همیشه شگفت‌زده کرد.

از آنجایی که پیش‌بینی حرکت بعدی سخت‌تر هم شده است، به همین ترتیب، تقاضا برای مدل قیمت دقیق بیت‌کوین هم هیچ‌گاه تا این اندازه بالا نبوده است.

سایت کوین‌تلگراف به بررسی عملکرد امسال بهترین‌های حاضر در این حوزه می‌پردازد و، با نزدیک بودن سال ۲۰۲۱ (و احتمالاً با شروع قیمت ۲۰،۰۰۰ دلاری)، آنهایی را که ارزش دنبال کردن دارند معرفی می‌کند.

نسبت سهام به جریان

فارغ از نوع نگاهتان، ۲۰۲۰ سالی بود که مدل «سهام به جریان» برای قیمت‌گذاری بیت‌کوین به بلوغ رسید.

در انواع مختلف سهام به جریان، یکی از معروف‌ترین مدل‌‌های این صنعت در حال حاضر، مقدار بیت‌کوین/تتر آمریکا دنبال شده است. این مقدار از پایین‌ترین قیمت‌های هر سال تا رشد دوبارهٔ آنها را شامل می‌شود.

مهم‌تر از همه، برنامهٔ کلی رفتار بیت‌کوین هنوز جزو مدل‌های مورد تقاضا است. از ۱۹ دسامبر، مدل نسبت سهام به جریان را؛ در قالب حروف (یا رقم) دنبال خواهد کرد.

نسبت سهام به جریان مبتنی بر مقدار دارایی موجود (سهام) در مقایسه با مقدار دارایی افزوده‌شده از طریق خلق کردن (جریان) است. در مورد بیت‌کوین، این نسبت اساساً با هاوینگ بلاک چین بیت‌کوین گره خورده است. اساسا هاوینگ هر چهارسال یک بار در بیت کوین رخ میدهد که جذابیت رمزارز بیت کوین را توسعه بخشیده است. همزمان با هاوینگ سال ۲۰۲۰ در فرهادمارکت نمودار های پیش بینی بیت کوین را ترسیم و روند آنرا تحلیل کرده اییم.
بدین ترتیب در هر هاوینگ نسبت پاداش استخراج ۵۰ درصد کاهش پیدا میکند و در نتیجه جذابیت و قیمت بیت کوین افزایش چشم گیر خواهد داشت.

از لحاظ قیمت بیت کوین، پلان‌بی،تحلیل‌گر ناشناسی که در بین بیت‌کوین‌بازها صاحب‌نام است، پیش‌بینی‌های گوناگونی بر اساس نسبت سهام به جریان ترتیب داده است.

در هر مدل، اهداف متفاوتی برای قیمت بیت‌کوین در چرخهٔ هاوینگ طی سال ۲۰۲۴ پیش‌بینی شده است. محتاطانه‌ترین آنها دستیابی به قیمت ۱۰۰،۰۰۰ دلاری تا انتهای سال ۲۰۲۱ است.

پلان‌بی، با اینکه در سال جاری با انتقادات مهمی در مورد نسبت سهام به جریان مواجه شده است، از مدلش دفاع کرده است، و در هفتهٔ گذشته که بیت‌کوین دقیقاً به همان قیمت ذکرشده در مدل رسید، حقیقتاً پاداش ایمانش را گرفت.

مدل درآمدی جریان سهم

نظریه الیوت ویو در مورد قیمت بیت کوین (elliott wave)

یکی دیگر از ابزارهای محبوب پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین نیز امسال به بوته آزمایش گذاشته شد. نظریه الیوت ویو (که بیشتر نقشه قیمت است تا مجموعه دقیقی از اهداف) دوازده ماه سخت را پشت سر گذاشته است.

الیوت، که فقط مختص بیت‌کوین نیست، نوعی چرخه بازار چندمرحله‌ای ارائه می‌کند که هدف آن دنبال کردن بالاترین و پایین‌ترین قیمت های دارایی هاست.

بااین‌حال، به دلیل ماهیت غیراختصاصی این ابزار، این پیش‌بینی‌ها غالباً بسیار بزرگ‌اند، اما بیت‌کوین، به دلیل ماهیت اساساً ناپایدارش از بدو پیدایش، آنها را قبلاً محقق کرده است.

به همین ترتیب، در سال ۲۰۲۰، با استفاده از الیوت ویو، شفافیت‌هایی ایجاد شد؛ اما پیش‌بینی آپریل مبنی بر بازگشت مجدد به قیمت ۳،۰۰۰ دلاری (که با تلهٔ بازار خرسی۲۰۱۸ مطابقت داشت) محقق نشد.

نمودار رنگین‌کمان

در آخر، بیت‌کوین با ۲۳،۰۰۰ دلار موقعیت چشمگیری در نمودار رنگین‌کمان دارد.

نمودار رنگین‌کمان، که نمودار لگاریتمی جالبی از بیت‌کوین/تتر آمریکا است، سطح قیمت‌ها را به مجموعه‌ای از اطلاعات خرید و فروش تفکیک می‌کند (تقریباً یکی به ازای هر رنگ از رنگین‌کمان).

این طیف رنگی، از قرمز («حداکثر محدودهٔ حباب») تا آبی تیره («در اصل، فروش ارزان دارایی‌ها»)، به سرمایه‌گذاران و مالکان می‌گوید که، بسته به صعودی یا نزولی بودن بیت‌کوین، در ادامه منتظر چه چیزی باشند.

بیت‌کوین/دلار آمریکا، همین حالا، تقریباً در بالاترین سطح تاریخی‌اش، همچنان روند صعودی دارد و در نوار سبز روشن قرار دارد، که در این مدل، «همچنان ارزان» توصیف می‌شود.

نظریه ابر رنگین کمان

در نهایت اگر شما هم برای خرید بیت کوین هم چنان مردد هستید و تصمیم قاطعی در این زمینه نگرفتید ما به شما توصیه میکنیم با تحقیق در جای مناسبی نسبت به خرید اقدام نمایید. به منظور فروش بیت کوین نیز میتوانید در هر ساعت از شبانه روز نسبت به فروش دارایی های خود اقدام نمایید.
ما در فرهادمارکت سعی خود را میکنیم تا بتوانیم بهترین خدمات را برای شما فراهم آوریم.

پیش بینی قیمت بیت کوین با برگرفته از سایت کوین تلگراف انجام شده است. در صورتیکه نظر یا پیشنهادی دارید خوشحال میشویم برای ما یادداشت نمایید.

۰ (۰ امتیاز)
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments