بیت کوین و رکوردی جدید در قیمت| فرهادمارکت

تحلیل قیمت بیت کوین
زمان مطالعه ۵ دقیقه

قیمت بیت کوین از مرز ۴۰ هزار دلار عبور کرد

قیمت بیت کوین با صعودی شدن محتاطانه صنعت رمزارزها، آماده یک فرار دیگر به ۴۲هزار دلار به عنوان بالاترین قیمت تاریخی خود می­شود.

با عبور قیمت از ۴۰هزار دلار به عنوان یک ناحیه مقاومتی، قیمت بیت­ کوین نشانه­ هایی از یک صعود جدید بروز می ­دهد. ترکیبی از نقاط داده­ای بر زنجیره خوش بینانه و ساختار مطلوب بازار باعث شده است تا تحلیل­ گران و معامله­ گران شکسته شدن یک رکورد جدید را پیش­بینی کنند.

در کوتاه ­مدت، سطوح ۳۸ و ۴۰هزار دلاری بزرگترین موانع بیت ­کوین خواهند بود. هر قدر زمان شکسته­ شدن قیمت ۴۰هزار دلاری بیشتر به طول بیانجامد، به همان میزان احتمال یک اصلاح بالقوه محتمل ­تر خواهد بود. بنابراین عبور از قیمت بیت کوین از ۴۰ هزار دلاری و حفظ این عدد در آینده قابل پیش­بینی، برای بیت­ کوین بسیار مهم است. سه هفته است که بیت­ کوین زیر ۳۸هزار دلار معامله می­شود؛ این موضوع باعث شده تا چرخه قیمت کوتاه­ مدت راکد بماند و مومنتوم از بین برود. نهایتا در ششم فوریه، قیمت بیت­ کوین از سطح ۳۸هزار دلار عبور کرد و این رقم را به عنوان یک سطح حمایت تثبیت کرد.

افزایش قیمت بیت کوین همگام با افزایش خرید بیت کوین

۱- کیف پول بیت کوین در حال افزایش از لحاظ میزان

افزایش آدرس ­های نهنگ­ ها یکی از نکات اطلاعاتی بر زنجیره مثبت است که شانس شکستن رکوردقیمت بیت­ کوین را افزایش می­دهد.تحلیل­ گران سنتیمنت معتقد هستند که نهنگ­ ها علیرغم افزایش قیمت این دارایی به خرید و جمع­ آوری آن ادامه داده ­اند: «نهنگ ­ها (دارندگان بیش از ۱۰۰۰ بیت­ کوین) جمع ­آوری بیت­ کوین را متوقف نکرده­ اند، این در حالی است که معامله­ گران میانی (دارندگان۱۰ تا ۱۰۰۰ بیت ­کوین) با افزایش قیمت به حدود ۳۸هزار دلار کسب سود خود را متوقف نکرده ­اند. در همین حال، آدرس ­های کوچک به سرعت و به دلیل ترس از دادن فرصت در حال برگشت هستند.

۲- خروج نقدینگی

جمع­ آوری بیت­ کوین توسط نهنگ ­ها با خروج عظیم نقدینگی از کوین­بیس همراه بوده است که عموما نشانگر خرید بیت­ کوین توسط سرمایه­ گذارانی است که دارایی خالص بالایی دارند. یک معامله­ گر ناشناس که در توئیتر نام جانی را برای خود برگزیده است گفت: «این یک امر تصادفی است که ما شاهد برداشت­های کلان بیت کوین از طریق کوین ­بیس هستیم. اولین اصلاح در بازار صعودی سال ۲۰۲۱ به پایان رسیده است.»

یک معامله­ گر رمزارزها به نام اسکات مِلکر به این نکته اشاره می­کند که بیت­ کوین علاوه بر داده ­های بر زنجیره خوش ­بینانه و مسائل بنیادی موجود، دارای یک ساختار تکنیکال مطلوب در بازار است. او در ادامه می­ افزاید که بیت­ کوین در حال تجربه یک ساختار پرچم صعودی عظیم است. زمانی که بیت­ کوین از این پرچم خارج شود، قیمت آن در آینده نزدیک به ۶۳هزار دلار خواهد رسید: 

بیت­ کوین به صورت بالقوه در حال شکستن یک پرچم صعودی عظیم است که از نظر تکنیکال می­تواند قیمت را به ۶۳هزار دلار برساند.

اسکات ملر

بنابراین شاهد وجود خوش ­بینی نسبت به چرخه قیمتی کوتاه ­مدت بیت­ کوین هستیم.

قیمت بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین در کوتاه مدت

گای هیرش مدیر کوین ­تلگراف در آمریکا می­گوید که شاهد یک چرخش سرمایه مستمر از بیت­ کوین به روش ­های مالی غیرمتمرکز و سایر آلت­ کوین­ها هستیم. بازار کاملا پرریسک شده و توکن­ های مرتبط با امور مالی غیرمتمرکز روزانه ۳۰ تا ۱۰۰درصد افزایش قیمت دارند. اشتیاق برای آلت ­کوین­ها ( ریسک بیشتر، بازدهی بیشتر) باعث شده تا نوسان بیت­ کوین کند شود.

اما هیرش به این نکته نیز اشاره کرد که نگاه بلندمدت نسبت به بیت­ کوین همچنان صعودی است. وی توضیح داد که بیت­ کوین برای مدتی در یک محدوده قرار داشت این موضوع بدین معنی است که این رمزارز در یک محدوده فشرده معامله می­شد. اگر قیمت بیت ­کوین در محدوده بالای ۴۰هزار دلار تثبیت شود، این روند تغییر خواهد کرد. هیرش گفت این موضوع باعث ایجاد علاقمندی به بیت­ کوین می­شود و قیمت در یک دوره کوتاه به سرعت رشد خواهد کرد. هیرش طبق داده­ های بازار آپشن­ها به این نکته اشاره کرد که قراردادهای باز زیادی در قیمت ۵۲هزار و ۵۶هزار دلار وجود دارند، بنابراین بیت­ کوین توان رسیدن به این قیمت­ها را دارد. وی افزود:

برای من جای تعجب خواهد داشت اگر بیت کوین نتواند در ماه های آینده از مرز ۴۰هزار دلار عبور کند. هیچ سطح حمایتی در قیمت مذکور وجود ندارد چرا که بیت کوین صرفا برای مدت کوتاهی در این قیمت معامله شده است. اما جایگاه هایی که در بازار آپشن ها وجود دارند نشانه های خوبی هستند. اگر می خواهید به دیدگاه معامله گران حرفه ای نسبت به مسیر بازارها پی ببرید، می توانید به این نشانه ها رجوع کنید.

گای هیرش

در حالی که طی هفته گذشته بازار مالی غیرمتمرکز بهتر از رمزارزها از جمله بیت­ کوین و اتریوم عمل کرد، بیت­ کوین در رکود قرار داشت. هیرش در این خصوص گفت:

بسیاری از سرمایه گذاران از جمله شرکت ها فرصت هایی را برای سناریوهای دارای سود بالاتر در بازار غیرمتمرکز مشاهده کردند

گای هیرش

نظر تحلیل گران

سرمایه ­گذاران، محققان و استراتژیست­ های Bequant، Lmax و CrossTower به کوین ­تلگراف گفتند که انتظار دارند بیت­ کوین به احتمال زیاد همانند افزایش انفجاری تقاضا در دسامبر ۲۰۲۰ تا بالای ۴۰هزار دلار صعود کند. آنها معتقد هستند که تثبیت اخیر بیت کوین به معنی ضعف در روند قیمتی این رمزارز نیست.

قیمت بیتکوین
دنیس وینکوروف

دنیس وینکوروف (رئیس تحقیقات در پلتفرم کارگزاری و معاملات رمزارزهای Bequant) گفت که تثبیت بلندمدت بیت­ کوین در قیمت کمتر از ۳۸هزار دلار نشانگر «کشف قیمت کارآمد» است. قبل این امر باعث یک «عقب­گرد سریع ناشی از فقدان اطلاعات قیمتی» شده بود. او در ادامه افزود: اگر سطح ۴۰هزار دلاری بشکند، پیش­بینی اتفاقات آینده دشوار خواهد بود:

اطلاعات کمی برای ادامه راه وجود دارد چرا که قله های قیمتی قبلی مناسب ترین سطح طبیعی بودند. اما بعد از آن، هر چیزی رواست و هر کسی می تواند حدس خود را داشته باشد.

دنیس وینکوروف
چاد اشتاینگلس

چاد اشتاینگلس به عنوان رئیس معامله­ گری در پلتفرم سرمایه­ گذاری رمزارز CrossTower معتقد است که وقتی قیمت بیت­ کوین از مرز ۴۰هزار دلار عبور کند، قیمت با سرعت انفجاری به سمت بالا حرکت خواهد کرد. در دسامبر ۲۰۲۰ نیز شاهد سناریوی مشابهی بودیم. در این زمان، بیت­ کوین تقلای زیادی برای شکستن قیمت ۳۰هزار دلار داشت. اما به محض اینکه از این قیمت عبور کرد، خیلی سریع به بالاترین قیمت تاریخی خود یعنی ۴۲هزار دلار رسید. طبق نظر وی اگر تقاضای جدید برای سرمایه­ گذاری بتواند دیوار فروش برای کسب سود را بشکند و بیت ­کوین بتواند دوباره از مرز ۴۰هزار دلار با موفقیت عبور کند و علی­ الخصوص اگر قله­ های قیمتی جدیدی را نیز فتح کند، آنگاه من انتظار دارم که حجم فروشنده­ هایی که برای کاهش ریسک دست به فروش می­زنند خیلی زود ناپدید شود و مسیر برای پا گذاشتن بر پله ­ای بالاتر هموار گردد.

جول کراگر

جول کراگر به عنوان یک استراتژیست ارزهای دیجیتال در صرافی شرکتی Lmax Digital معتقد است که بیت ­کوین توان رسیدن به سطح ۴۰هزار دلار را دارد. به اعتقاد وی، این قیمت یک ناحیه مقاومتی معنا دارتر خواهد بود. وی به این نکته اشاره می­کند که عملکرد کنونی قیمت نشانگر تثبیت بعد از یک صعود مهم است. بنابراین وی تاکید می­کند که این تثبیت برای بیت­ کوین امری عادی و سالم است.اما او احتیاط بیشتری برای پیش­بینی استمرار رشد قیمت بیت­ کوین بعد از ۴۰هزار دلار به خرج می­دهد و می­گوید:

ما معتقد نیستیم که بازار باید توقع استمرار رشد صعودی معنادار بعد از رسیدن به ۴۰هزار دلار را داشته باشد.

جول کراگر

وی معتقد است که مطالعات تکنیکال هفتگی و ماهیانه همچنان نشانگر حضور در محدوده انباشت شدید خرید قرار دارند؛ این موضوع بدین معنی است که بیت­ کوین در حال ورود به یک منطقه پرریسک است. 

۰ (۰ امتیاز)
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments