رمز دو مرحله ایی | فعال سازی رمز یک بار مصرف

رمز یک بار مصرف یا به اصطلاح گوگل آتنتیکیتور (Google Authenticator) یا رمز دومرحله ایی (Two Step Verification) به رمزی اطلاق می شود که به صورت مجزا از رمز اول به منظور افزایش امنیت حساب های کاربری در اپلیکشن و سیستم های مالی فعال میشود.

کاربران فرهادمارکت می بایست نسبت به فعال سازی رمز یکبار مصرف به منظور حفظ امنیت حساب اقدام نمایند. با فعال سازی رمز یکبار مصرف در هنگام ورود و برداشت وجه از شما درخواست رمز یکبار مصرف میشود که می بایست از اپلیکیشن های نصب شده این رمز را برداشت نمایید و نسبت به ورود آن در صفحه مربوطه اقدام نمایید.

آموزش تصویری فعال سازی رمز یکبار مصرف

پس از ورود به منوی “حساب کاربری” در اپلیکیشن فرهادمارکت با هشدار امنیتی که به صورت نوار قرمز رنگ با مفهوم “اعتبارسنجی دو مرحله ایی فعال نمی باشد” مواجه می شوید.

برای فعال سازی اعتبار سنجی دو مرحله ایی می توانید از روی گزینه فعال سازی در قسمت نوار قرمز رنگ و یا از قسمت امنیت حساب گزینه “اعتبار سنجی دو مرحله ایی” می توانید وارد شوید.

 

پس از ورود به صفحه بعد؛ در صورتیکه اپلیکیشن برای اعتبار سنجی دو مرحله ایی قبلا دانلود کرده اید نیاز به نصب اپلیکیشن جدید ندارید؛ ولی در صورتیکه نصب نکردید از اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور برای ساخت رمز یکبار مصرف میتوانید استفاده کنید. اپلیکیشن های زیادی در این زمینه میباشد که با هرکدام که راحت می باشید می توانید از آن استفاده کنید و این صرفا پیشنهاد فرهاد مارکت می باشد.

 

گوگل اتنتیکیتور

بعد از نصب اپلیکیشن مربوط به ساخت رمز یکبار مصرف در صفحه بعد می بایست نسبت به تنتظیمات اولیه رمز یکبار مصرف اقدام نمایید. در این جا از سه گزینه میتوانید استفاده کنید.

 • گزینه اول که به صورت ریسک بالا می باشد تنظیمات را به صورت اتومات برای شما در اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور ذخیره می نمایید. در صورتیکه گوشی خود را گم کنید و یا اپلیکیشن رمز ساز از گوشی شما حذف شود با توجه به اینکه پشتیبان از رمز های خود در دسترس ندارید امکان فعال سازی مجدد برای شما وجود نخواهد داشت.
 
 • گزینه دوم و گزینه سوم که کار به صورت دستی انجام می شود ولی امکان بازیابی را برای شما فراهم می کند. در مرحله دوم کد را به صورت QR نمایش داده میشود و با ذخیره کردن این کد در سیستم شخصی و یا در هارد سرد خود میتوانید در صورت نیاز نسبت به بازیابی اقدام نمایید.
 
 • گزینه سوم اطلاعات به صورت کد نمایش داده می شود و سپس میتوانید با ورود به اپلیکیشن رمز ساز که تمایل دارید آن را به صورت دستی وارد می کنید و یک نام را برای آن انتخاب می کنید و با ذخیره سازی کد در جایی مجددا در صورت نیاز امکان فعال سازی آن برای شما فراهم می باشد.
 

بعد از فعال سازی در هر یک از مراحل بالا می بایست نسبت به ورود، یکبار رمز خود را از اپلیکیشن رمز ساز به اپلیکیشن فرهادمارکت اقدام  و وارد نمایید. لازم است این کار یک بار انجام شود تا هر دو اپلیکیشن با هم هماهنگ شود.

و سپس با پیغام اعتبار سنجی دو مرحله ایی با موفقیت انجام شد، مواجه خواهید شد و اکانت شما ایمن خواهد شد.

از این به بعد هنگام برداشت و هنگام ورود به اپلیکیشن از شما درخواست اعتبار سنجی دومرحله ایی می نماید که باعث ایمن تر شدن اپلیکیشن شما می شود.

در صورت هر گونه سوال می توانید از طریق پشتیبانی یا ذیل این پست نظرات خود را بیان کنید.

۰ (۰ امتیاز)

۲ نظر

 1. محمد

  سلام.
  ببخشید گوشی من فرمت شده، الان برای غیر فعال کردن این اعتبار سنجی دو مرحله‌ای باید چیکار کنم؟

  • مدیر فرهادمارکت

   با سلام

   برای این موضوع با واحد پشتیبانی در تماس باشید.

   موفق باشید.

ارسال نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * مشخص شده‌اند.

ممکن بخواهید از تگ یا ویژگی های HTML در متن خود استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>