فعال سازی رمز یک بار مصرف

رمز یک بار مصرف یا به اصطلاح گوگل آتنتیکیتور(google authenticator)؛یا رمز دومرحله ایی(two step verification)  به رمزی اطلاق میشود که به صورت مجزا از رمز اول به منظور افزایش امنیت حساب های کاربری در اپلیکشن و سیستم های مالی فعال میشود.

کاربران فرهادمارکت میبایست نسبت به فعال سازی رمز یکبار مصرف به منظور حفظ امنیت حساب اقدام نمایند. با فعال سازی رمز یکبار مصرف در هنگام ورود و برداشت وجه از شما درخواست رمز یکبار مصرف میشود که میبایست از اپلیکیشن های نصب شده این رمز را برداشت نماییدو نسبت به ورود آن در صفحه مربوطه اقدام نمایید.

 

 

آموزش تصویری فعال سازی رمز یکبارمصرف

پس از ورود به منوی “حساب کاربری” در اپلیکیشن فرهادمارکت با هشدار امنیتی که به صورت نوار قرمز رنگ با مفهوم “اعتبارسنجی دو مرحله ایی فعال نمیباشد” مواجه میشوید.

برای فعال سازی اعتبار سنجی دومرحله ایی میتوانید از روی گزینه فعال سازی در قسمت نوار قرمزرنگ و یا از قسمت امنیت حساب گزینه “اعتبار سنجی دومرحله ایی” میتوانید وارد شوید.

 

پس از ورود به صفحه بعد؛ در صورتیکه اپلیکیشن برای اعتبار سنجی دومرحله ایی قبلا دانلود کرده ایید نیاز به نصب اپلیکیشن جدید ندارید؛ ولی در صورتیکه نصب نکردید از اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور برای ساخت رمز یکبار مصرف میتوانید استفاده کنید. اپلیکیشن های زیادی در این زمینه میباشد که با هرکدام که راحت میباشید میتوانید از ان استفاده کنید و این صرفا پیشنهادفرهاد مارکت میباشد.

 

گوگل اتنتیکیتور

بعد از نصب اپلیکیشن مربوط به ساخت رمز یکبار مصرف در صفحه بعد میبایست نسبت به تنتظیمات اولیه رمز یکبار مصرف اقدام نمایید. در این جا از سه گزینه میتوانید استفاده کنید.

 

 • گزینه اول که به صورت ریسک بالا میباشد تنظیمات را به صورت اتومات برای شما در اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور ذخیره مینمایید. در صورتیکه گوشی خود راگم کنید و یا اپلیکیشن رمز ساز از گوشی شما حذف شود با توجه به اینکه پشتیبان از رمز های خود در دسترس ندارید امکان فعال سازی مجدد برای شما وجود نخواهد داشت.
 
 • گزینه دوم و گزینه سوم که کار به صورت دستی انجام میشود ولی امکان بازیابی را برای شما فراهم میکند. در مرحله دوم کد را به صورت QR نمایش داده میشود و با ذخیره کردن این کد در سیستم شخصی و یا در هارد سرد خود میتوانید در صورت نیاز نسبت به بازیابی اقدام نمایید.
 
 • و یا در گزینه سوم اطلاعات به صورت کد نمایش داده میشود و سپس میتوانید با ورود به اپلیکیشن رمز ساز که تمایل دارید آنرا به صورت دستی وارد میکنید و یک نام را برای ان انتخاب میکنید و با ذخیره سازی کد در جایی مجددا در صورت نیاز امکان فعال سازی ان برای شما فراهم میباشد.
 

بعد از فعال سازی  در هر یک از مراحل بالا میبایست نسبت به ورود یکبار رمز خود از اپلیکیشن رمز ساز به اپلیکیشن فرهادمارکت اقدام نمایید. لازم است این کار برای یک بار انجام شود تا هردو اپلیکیشن باهم هماهنگ شود.

و سپس با پیغام اعتبار سنجی دومرحله ایی با موفقیت انجام شد مواجه خواهید شد و اکانت شما ایمن خواهد شد.

از این به بعد هنگام برداشت و هنگام ورود به اپلیکیشن از شما درخواست اعتبار سنجی دومرحله ایی مینماید که باعث ایمن تر شدن اپلیکیشن شما میشود.

 

در صورت هر گونه سوال میتوانید از طریق پشتیبانی یا ذیل این پست نظرات خود را بیان کنید.

۲ نظر

 1. Avatar

  محمد

  سلام.
  ببخشید گوشی من فرمت شده، الان برای غیر فعال کردن این اعتبار سنجی دو مرحله‌ای باید چیکار کنم؟

  • مدیر فرهادمارکت

   مدیر فرهادمارکت

   با سلام

   برای این موضوع با واحد پشتیبانی در تماس باشید.

   موفق باشید.

ارسال نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * مشخص شده‌اند.

ممکن بخواهید از تگ یا ویژگی های HTML در متن خود استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>