هک توییتر و درخواست بیت کوین​

هک توییتر و درخواست بیت کوین​

هفته گذشته یک فرد به حساب توییتر چندین شخص مطرح در سطح جهان دسترسی پیدا میکند و از دنبال کنندگان (فالوور) درخواست کرده بود، تا به حسابی که شخص هکر معرفی کرده است بیت کوین واریز کنند و در ازای آن دو برابر پول خود را دریافت کنند، موضوعی عجیب که نگاه رسانه های جهان را به خود جذب کرد. در این جا قصد داریم نگاهی گذرا به این موضوع داشته باشیم.

درخواست کننده بیت کوین دسترسی به حساب چه اشخاصی را دارند؟

افراد مطرح؛ دنبال کنندگان زیادی را دارند و بهترین طعمه در جهت انجام سرقت در حساب های توییتر می باشند. هکر با دسترسی به حساب افراد سرشناس درخواست دریافت مبلغ می نماید که به ازای آن به افرادی که مبلغ را واریز میکنند دو برابر آن مبلغ را بدهد.

در کمال ناباوری و با توجه به اعتماد انسان ها به افراد سرشناس، هکر میتواند در کمتر از ۱۰ ساعت ۱۲۰ هزار دلار کسب کند از افراد مورد حمله میتوان به اسامی ذیل اشاره نمود :

  • باراک اوباما
  • ایلان ماسک
  • جف بزوس
  • جو بایدن
  • کانیه وست
  • چانگ‌پنگ‌‌ ژائو
سایر افراد سرشناس نیز در این لیست میباشند که به دلیل جلوگیری از طولانی شدن مطلب اسامی آن ها ذکر نمیشود.

 

هک افراد در توییتر

صحبت های گسترده ایی در سطح جهان در مورد موضوع ذکر شده مطرح شد، که در حال حاضر اف بی آی امریکا در حال تحقیق برروی پرونده میباشد. نزدیکترین فرض ممکن که مدیران توییتر نیز به آن اذعان داشته اند دسترسی هکر ها به سیستم اطلاعات کارمندان توییتر میباشد، نکات جالب توجه ایی در این زمینه وجود دارد که محققان متوجه شده اند که برخی از آنان قابل توجه میباشد.

رمزگشایی از پیام ارائه شده در بیت کوین های دریافتی هکر

کاربران سایت ردیت با چشمان تیزبین خود، مجموعه‌ای از پیام‌های پنهان در معاملات ارسال‌شده به کیف پول بیت کوین در کانون کلاهبرداری را شناسایی کرده‌اند.

طبق اطلاعات زنجیره بلوکی، هر کاربر ۰.۰۰۰۰۵۳۴۸ بیت کوین (BTC) (تقریباً نیم دلار) ارسال کرده است که در هفت تراکنش مختلف به کیف پول بیت کوین مرتبط با هکر توییتر ارسال شده است.

فرستنده ناشناس برای ارسال پیام زیر، ۰.۰۰۱۲۱۶۳۹ بیت کوین (معادل ۱۱.۶۹ دلار) پرداخت کرده است. پس از رمزگشایی پیام به شکل زیر درآمده است و عکس تراکنش های ارسال در ذیل آن آمده است.

هنگام استفاده از بیت کوین ریسک میکنید؛ برای بازی توییتر خود بیت کوین قابل رهگیری است چرا از مونرو استفاده نکنیم؟

هک توییتر

در این هک، کلاهبرداران توانسته اند کاربران توییتر را برای بدست آوردن ۱۲.۸۶ بیت کوین یا تقریبا ۱۱۸,۰۰۰ دلار، فریب بدهند. مشخص نمی باشد که پیام برای چه شخصی ارسال شده است برای کلاه برداران و یا برای کاربران که در این دام گرفتار شده اند.

دلیل انتخاب مونرو چیست؟

مونرو (XMR) در جامعه ارزهای دیجیتال به عنوان سکه ای با حفظ حریم خصوصی بیشتری نسبت به بیت کوین شناخته شده است، و بسیاری این ارزدیجیتال را به عنوان توکن برای کلاهبرداری و فعالیت های وب تاریک در نظر می گیرند.

یک کاربر مطرح در سایت ردیت میگوید که به نظر میرسد این پیام استراتژیک بوده و برای افرادی است که به منظور تحقیق در زمینه بیت کوین و تفاوت های آن با مونرو فعالیت میکنند جالب توجه می باشد.

او گفت: ” من شک دارم که کسی که مونرو دارد، به دام این کلاهبرداری گرفتار شود، اما بسیاری از افراد ساده ‌لوح که خرید بیت کوین انجام داده اند، این اتفاق برایشان افتاده است، بی احترامی نمی کنم. مطمئنم که هدف همیشه رفتن به سمت مونرو بوده است.”

در زمان یادداشت این نوشتار قیمت بیت کوین در ۹۲۰۰ مانده است ولی قیمت مونرو با افزایش ۴ درصدی به قیمت ۷۱ دلار رسیده است.

منبع : cointelegraph

خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (۴ امتیازات, میانگین: ۴.۷۵ از ۵)
Loading...

ارسال نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * مشخص شده‌اند.

ممکن بخواهید از تگ یا ویژگی های HTML در متن خود استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>