بیت کوین کش چیست | موارد جامعی برای علاقمندان به این ارز دیجیتال

تاریخچه ی بیت کوین کش

بیت کوبن کش

بیت کوین در ابتدا تقریبا ۹ سال پیش پدیدار شد و اکنون هم مثل همیشه قوی است. این روزها، این ارز فقط اولین ارز برتر نیست، بلکه گران ‌ترین، با ثبات ترین و محبوب ترین ارز دیجیتال است. در کنار این ارز، ارزهایی دیگری مانند بیت کوین کش، اتریوم و … قراردارند.

گفته می‌شود، این ارز کامل نیست. یکی از مهم‌ترین مسائل مربوط به این ارز دیجیتال، همواره مقیاس پذیری آن بوده‌است. به طور خاص، اندازه یک بلاک تراکنش بوده است که بعد از ایجاد بیت کوین، محدود به یک مگابایت بود. این حد باعث تاخیرات قابل‌توجه در زمان پردازش تراکنش می‌شود و تعداد تراکنش ها را محدود می‌سازد.

اما بیت کوین کش، یک داستان متفاوت بود. این، متفاوت از نسخه‌های دیگر موجود در آن با افزایش اندازه بلاک از یک مگابایت تا هشت مگابایت است. هدف کلی این است که تعداد تراکنش هایی که توسط شبکه پردازش می‌شوند را افزایش دهد، به این امید که بیت کوین کش بتواند با حجم تراکنش هایی که غول‌های صنعتی مانند پی پال و ویزا می‌توانند پردازش کنند، رقابت کند.

تراکنشبیت کوین کش در آگوست ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد و از آن زمان به یک شاخه موفق از بیت کوین تبدیل شد.

سناریو هاردفورک

محدودیت یک مگابایت برای اندازه هر بلاک، در ابتدا برای کاهش احتمال اسپم های بالقوه و حملات DDoS، پیاده‌سازی و اعمال شد. در حالی که هنوز، تراکنش های زیادی در شبکه رخ نداده اند، محدودیت به هیچ وجه، تاثیری بر هیچ چیز ندارد.

همانطور که بیت کوین، بیشتر و بیشتر محبوب شد، این محدودیت شروع به مسدود کردن بلاک ها کرد که به طور غیر ضروری زمان های انتقال را افزایش داد. این وضعیت در ماه مه ۲۰۱۷ از کنترل خارج شد، زمانی که برخی از کاربران گزارش دادند که باید منتظر تایید چهار روزه باشند.

کاربران فرصتی برای پرداخت هزینه‌های بالاتر برای تسریع تایید داشتند، اما این رویکرد، اساسا بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت، به خصوص در زمانی که به تراکنش های کوچک‌تر مربوط می شد، بی فایده می کرد. به عنوان مثال پرداخت یک ساندویچ و یا یک فنجان قهوه با بیت کوین صرفا عملی نبود، زیرا یک فنجان ۳ دلاری بیش از ۱۵ دلار هزینه معامله را متحمل می شد. در غیر این صورت، فروشنده مقدار غیرقابل قبول از هزینه را دریافت خواهد کرد.

 

انتخاب بر سر دوراهی در جامعه بیت کوین

جامعه بیت کوین با دو راه‌حل ممکن برای این وضعیت به وجود آمد: بیت کوین آنلیمیتد و سگویت (Segregated Witness)

بیت کوین آنلیمیتد، محدودیت اندازه بلاک را به طور کلی از بین می‌برد. بسیاری از استخراج گران، موافق این راه‌حل بودند، چون عدم محدودیت اندازه بلاک نه تنها مانع از انباشته شدن بلاک می‌شود بلکه هزینه کل استخراج گر را برای هر بلاک افزایش می‌دهد.

با این حال، بسیاری از توسعه دهندگان مخالف این پیشنهاد بودند و فکر می‌کردند که اجرای آن منجر به خروج استخراج گران کوچک از کسب‌وکار می‌شود که به نوبه خود می‌تواند منجر به تمرکز کامل کل شبکه توسط شرکت‌های بزرگ استخراج شود.

راه‌حل Segregated Witness به معنای ذخیره برخی از اطلاعات در فایل‌های جداگانه در خارج از زنجیره بلوکی است. سازندگان ادعا کردند که فضای ذخیره‌سازی بسیاری را خالی خواهد کرد، بلاک ها در تراکنش های بیشتر جا خواهند گرفت و زمان تایید به طور قابل‌توجهی کاهش خواهد یافت. اما بسیاری از مردم بر این باورند که در مقایسه با رویکرد بیت کوین آنلیمیتد، تنها یک چاره موقتی است.

 

شکل گیری سگویت

   در نتیجه، یک پروتکل سازشی به نام SegWit2x توسعه یافت. راه‌اندازی این پروتکل به معنای ذخیره مقداری از اطلاعات خارج از زنجیره بلوکی و افزایش اندازه بلاک به دو مگابایت است. پس از آنکه ۹۵ درصد از استخراج گران به این پیشنهاد رای دادند، این پروتکل در یکم ماه اوت ۲۰۱۷ اجرا شد. با این حال، این شبکه شاهد افزایش آنی محدوده اندازه بلاک نبود. برای بسیاری از مردم این به تعویق انداختن یک مشکل، به جای حل آن است.

علاوه بر این، به نظر می‌رسد که این تصمیم، نیاز کسانی را که با بیت کوین به عنوان یک فرصت سرمایه‌گذاری رفتار می‌کنند و نه یک سیستم پرداخت که برای همین هم ایجاد شده است، برآورده کند.

 
پدیدار شدن بیت کوین کش با سایز بلاک بزرگتر

سپس، در طی کنفرانس آینده بیت کوین در آرنهم هلند، اولین پیاده سازی پروتکل بیت کوین کش به نام Bitcoin ABC به وسیله آمائور سیچت، مهندس سابق در فیسبوک، اعلام شد.

سیچت و تیم توسعه دهندگان او تصمیم گرفتند که پروتکل SegWit2X را کنار بگذارند و محدوده اندازه بلاک را تا هشت مگابایت افزایش دهند. از آنجا که این تغییرات شدید، نیازمند جدا شدن از شبکه اصلی بیت کوین بودند، اعلام شد که یک هارد فورک در روز یکم ماه اوت سال ۲۰۱۷ اتفاق می افتد.

برای آن‌هایی که نمی‌دانند هاردفورک چیست در یک جمله کوتاه میتوان گفت که هاردفورک تنها روش شناخته‌شده توسعه دهندگان برای به روز رسانی نرم‌افزار بیت کوین است. توسعه دهندگان، این شبکه را تجزیه می‌کنند و اساسا یک زنجیره بلوکی جدید با قوانین تغییر یافته ایجاد می‌کنند. نسخه اصلی و نسخه فورک این ارز دیجیتال در تمام طول مسیر تا بلاک، زمانی که جداسازی رخ داد، زنجیره های بلوکی یکسانی دارند. از آنجا به بعد، این دو شبکه به طور مستقل وجود دارند.

بیت کوین کشبه وجود آمدن بیت کوین کش

   پس از اینکه این جدایی اتفاق افتاد، هر کسی که قبل از هارد فورک، بیت کوین داشت، همان مقدار توکن بیت کوین کش دریافت کرد.

 

ارز دیجیتال جدید به سرعت توسط سرمایه گذاران پذیرفته شد، به طوری که در پایان اولین روز به وجود آمدنش، بیت کوین کش سومین ارز دیجیتال برتر بعد از بیت کوین و اتریوم از لحاظ حجم بازار شد.


اختراع
اختراع بیت کوین کش

آیا استفاده از بیت کوین کش ارزان تر از بیت کوین کور است؟

   به طور خلاصه: بله. هزینه‌های همیشه رو به افزایش مرتبط با تراکنش های بیت کوین، یکی از دلایل اصلی به وجود آمدن بیت کوین کش است. یک آزمایش بسیار دستی که در دسامبر ۲۰۱۷ انجام شد نشان داد که یک تراکنش بیت کوین کش ۹۹.۵۶ درصد ارزان‌تر از همان تراکنش در شبکه اصلی بیت کوین بود.

در پایان سال ۲۰۱۷، مردم به طور متوسط، ۲۸ دلار بابت هزینه‌های تراکنش پرداخت کردند تا توکن های بیت کوینشان را جابجا کنند. یک نفر حتی ادعا کرده ‌است که باید برای فرستادن ۲۵ دلار بیت کوین، ۱۶ دلار هزینه پرداخت کنند که ۴۰ درصد کمیسیون است.

جدال بیت کوین یا بیت کوین کش

منتقدان هاردفورک

   در دنیای ارز دیجیتال، یک هارد فورک همیشه یک رویداد آزاردهنده است. بسیاری از مردم بر این باورند که این قانون با اصل تغییرناپذیری زنجیره بلوکی در تضاد است و با اصل “کد قانون است” مغایر است.

وقتی بحث بر سر این هاردفورک است، بسیاری از منتقدان نگران این هستند که قدرت کامپیوتری که برای پردازش بلاک های بزرگ‌تر لازم است، استخراج گران کوچک‌تر را از این صنعت خارج کند که ممکن است منجر به قدرت تصمیم‌گیری متمرکز در دست شرکت‌های بزرگ شود که می‌توانند تجهیزات بهتری داشته باشند.

در نهایت، همان طور که هر کسی که قبل از اینکه جداسازی انجام شود، بیت کوین نگه داشته بود، مقدار مساوی از توکن های بیت کوین کش دریافت می کرد، برخی از مردم نگرانی خود را ابراز کردند که این جداسازی چیزی جز طرح چاپ پول نیست. در حقیقت، این هاردفورک، مشکل را دوبرابر کرد، زیرا امکان انجام دو تراکنش را از یک کیف پول واحد با استفاده از همان مجموعه کلیدهای ممکن فراهم کرد.

بیت کوین
منقدان هارد فورک

راجر ور چه کسی است؟

   راجر ور، یک سرمایه‌گذار برجسته و یکی از پذیرندگان اولیه بیت کوین است. او بیش از یک میلیون دلار در انواع مختلف استارت آپ های به وجود آمده از بیت کوین از جمله ریپل، زی کش، Blockchain.com، بیت پی، Purse.io و کراکن سرمایه‌گذاری کرد. او همچنین مدیر عامل Bitcoin.com و یکی از پنج سازنده بنیاد بیت کوین است و او همچنین بیش از ۱ میلیون دلار بیت کوین را اهدا کرده‌است. راجر بیت کوین را به عنوان وسیله‌ای برای دستیابی به آزادی اقتصادی می‌بیند. در جامعه ارزهای دیجیتال، او به عنوان عیسی مسیح بیت کوین شناخته می‌شود.

با این حال، این روزها، راجر ور طرفدار بیت کوین کش است. ور در مصاحبه اخیر با کوین تلگراف، بیت کوین کش را به عنوان “بیت کوین واقعی” توصیف کرد و ادعا کرد که حجم بازار بزرگتر، حجم تجارت و پایگاه کاربران را در آینده نزدیک خواهد داشت. به نقل از او گفته شده‌است که او اکثر صندوق‌های ارزهای دیجیتالش را در بیت کوین کش نگه می‌دارد که شاید بزرگ‌ترین شاخص ایمان او به این دارایی است.

راجر ور
راجر ور

آیا می توانم در بیت کوین کش سرمایه گذاری کنم؟

“بیت کوین کش” مدت زمان طولانی وجود نداشت، اما در حال حاضر خود را به عنوان یک ارز دیجیتال شدیدا قوی تثبیت کرده‌است. در زمان نوشتن این مقاله، چهارمین ارز دیجیتال برتر جهان از نظر حجم بازار، بعد از بیت کوین، اتریوم و ریپل است. همچنین در تاریخ ۲۲ ژانویه ۲۰۱۸ نیز دومین ارز دیجیتال باارزش به ارزش ۱،۶۲۳ دلار برای یک بیت کوین کش محسوب می‌شود.

برای بسیاری از مردم، بیت کوین کش به هر چیزی که با بیت کوین اصلی اشتباه بود، پاسخ داد و روز به روز افراد جدیدی را به خود جذب می کند.

به طور کلی، هر سرمایه‌گذاری و حرکت تجاری مستلزم ریسک است، شما باید تحقیق خود را هنگام تصمیم‌گیری انجام دهید.

آیا قیمت بیت کوین کش به قیمت بیت کوین بستگی دارد؟

بیت کوین کش، یک ارز دیجیتال کاملا مستقل است، بنابراین قیمت آن وابسته به بیت کوین اصلی نیست. با این حال، مهم است که توجه داشته باشیم که بیت کوین همچنان ارز دیجیتال حاکم جهان است، بنابراین اگر بالا یا پایین برود، اکثریت مطلق ارزهای دیجیتال دیگر، به احتمال زیاد از روند آن پیروی می‌کنند.

از کجا می توانم بیت کوین کش بخرم؟

  همانطور که بیت کوین کش، یک ارز دیجیتال نسبتا جدید است، همه صرافی های بزرگ هنوز از آن پشتیبانی نمی‌کنند. در زیر جدول صرافی هایی وجود دارد که در سراسر جهان فعالیت می کنند و شم

 می‌توانید بیت کوین کش را برای یک واحد پول فیات و یا ارز دیجیتال دیگر معامله کنید. لیست کاملی از هر صرافی که از بیت کوین کش پشتیبانی می‌کند را می توان در اینجا یافت.شما میتوانید از سایت فرهادمارکت نسبت خرید و فروش بیت کوین کش اقدام نمایید. بازار فرهادمارکت ارایه دهنده این خدمت به شما میباشد.

صرافی بین المللی جهت خرید بیت کوین کش

صرافیجفت های تجاری بیت کوین کش – فیاتجفت های تجاری بیت کوین کش 
کوین بیسبیت کوین کش/ دلار آمریکادلار آمریکا
بیترکس (بیت کوین کش به عنوان BCC در بیترکس شناخته می شود) بیت کوین/ تتر/ اتریوم
کراکن دلار آمریکا / یورو بیت کوین
Cex.io دلار آمریکا؛یورو؛ پوند انگلیسبیت کوین

کیف پول نگه داری بیت کوین کش

کاربران گرامی میتوانند از کیف پول فرهادمارکت جهت نگه داری بیت کوین کش استفاده کنند و به عنوان یک کیف پول امن برای نگه داری رمز ارز خود بهره بگیرند.ضمنا در ذیل چند کیف پول سخت افزاری و بین المللی جهت نگه داری معرفی میشود.

نام کیف پولنوع کیف پولقیمت
لجر نانو اسسخت افزاراز ۷۹ یورو
کیپ کیسخت افزاراز ۱۲۹یورو
ترزارسخت افزاراز ۸۹ یورو

چگونه می توانم از بیت کوین کش استفاده کنم؟

بسیاری از صرافی‌ها در حال حاضر گام‌هایی را برای ادغام بیت کوین برداشته اند، بنابراین شما می‌توانید آن را ارسال، دریافت و خرید و فروش کنید.

کاملا امکان دارد که تجار شروع به پیروی از آن کنند، همانطور که این ارز دیجیتال همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد. با این حال، همانطور که در حال حاضر، این ارز دیجیتال توسط اکثریت مطلق فروشندگان پذیرفته نمی‌شود، حتی آن‌هایی که بیت کوین اصلی را می‌پذیرند.

بنابراین، در حال حاضر، استفاده اصلی از آن سرمایه‌گذاری است. ضمنا میتوانید از فرهادمارکت برای خرید وفروش استفاده نمایید.

کجا باید راجع به بیت کوین کش بحث کنیم؟

  • r/Bitcoincash – طرحی که به اخبار، اطلاعات و توسعه BITCOIN CASH اختصاص دارد.
  • CryptoCompare – صفحه مربوط به BITCOIN CASH در CryptoCompare
  • بیت کوین دات کام – فروم فرعی مرتبط با BITCOIN CASH
  • Bitcoin Cash Forum – فرومی که به BITCOIN CASH اختصاص دارد. چندان فعال نیست.
  • DeepOnion – موضوع بیت کوین در مقابل BITCOIN CASH

بخش هایی از این مقاله برگرفته از مقاله کوین تلگراف میباشد.

شماهم اگر سوالی در زمینه ارزهای دیجیتال دارید در قسمت کامنت با ما به اشتراک بگذارید تا پاسخگوی شما باشیم

خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (بدون امتیاز)
Loading...

ارسال نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * مشخص شده‌اند.

ممکن بخواهید از تگ یا ویژگی های HTML در متن خود استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>